Головна   Контакти   Послуги     Офіційна інформація     Коментарі   Кабінет споживача  

Прес-реліз

Прес-реліз

КП «Лубни-водоканал» стосовно передачі під назвою «водоканальне свавілля» МТК «Лубни»

 

Шановні мешканці міста Лубни, наближаються до кінця вибори в міську раду депутатів та міського голови і зрозуміло зростає напруження кандидатів, а також деяких незадоволених нездатністю самостійно врегульовувати спірні питання.

За таких обставин відновлюється практика поширення якщо не чорного піару стосовно інших то хоча б висвітлення надуманих проблем і виявлення ворогів там де їх немає.

19 жовтня в мережі Інтернет та в ефірі місцевого телебачення заявилася передача під назвою «водоканальне свавілля» в якій певні особи спробували викласти свою суб’єктивну думку щодо порядку врегулювання договірних відносин в комунальній сфері і зазначили про ряд порушень і злочинів вчинених на міському водоканалі.

Зважаючи на те, що свавілля це необмежена влада і відсутність законності, важко погодитись навіть з назвою програми, адже виступаючі заявляли про свої численні начебто перемоги в судах, але справа в іншому.

Справа в тому що висвітлення позиції відбулося у формі аксіоми, тобто поданням своєї інформації, як такої, що не підлягає доказуванню і є єдиною та законною. Зрозуміло, що кожен має право на свою оцінку певним подіям чи відносинам, але негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

Чомусь при створенні програми не було запрошено іншої сторони та представників органів, які регулюють порушене питання, а тому виступаючі не лише висловили тільки своє бачення, але й зазначили цілий ряд неправдивих стверджень. Дійсно неправдивих, а тому, як представник підприємства хочу скористатися правом на спростування недостовірної інформації.

Перший виступаючий пан Левченко, як бізнесмен, що займається ремонтом техніки, компетентно на свою думку роз’яснив порядок нарахувань за дощові та талі води підприємствам і при цьому заявив, що «вода в Лубнах потрапляє в ставки, річки, тече неочищена і в КП «Лубни-водоканал» вода не потрапляє на очисні споруди»… Нажаль такий висновок не був доведений, очисні споруди міста складаються з двох комплексів, цілодобово працюють і неочищеної води підприємство не скидає. Тобто ця інформація є неправдою.

Далі пан Левченко стверджував, що нарахування послуг йому здійснювалося в геометричній прогресії, що теж є неправдою, мені не відомо чи володів доповідач поняттям «знаменник прогресії» але нарахування послуг відбувається відповідно до діючого в Україні порядку вимірювання обсягів наданих послуг.

Порядок вимірювання обсягів стічних вод, що неорганізовано потрапляють у мережі водовідведення виробника через мережі водовідведення споживачів (дощі, сніготанення та ін.) встановлено державними Правилами, які затверджені Наказом Мінжитлокомунгоспу № 190.

Також Приймання стічних вод від підприємств, установ, організацій до системи централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, а також місцевих правил приймання . Місцеві правила, як і державні передбачають право водоканалу здійснювати нарахування відведення дощових та талих вод абонентам.

Абсолютною нонсенсом є ствердження Левченка і про те, що нарахування за відведення опадів здійснювалося в періоди коли таких опадів не було, спростувати цю заяву може будь-яка інша організація в м. Лубни. Знову ж таки інформація подавалася на віру вам глядачі. В протиріччя сказаного зазначу, що нарахування «за дощі» перевірялися державною фінансовою інспекцією і завищень виявлено не було. Пан Левченко підкреслював, що він виграв усі три суди (тобто місцевий, апеляційний та вищий господарський) і заявив, що водоканалу в Києві було відмовлено у задоволенні вимог. Він це підкреслював, але скажу, що й це не правда.

Рішення вищого господарського суду України пан Левченко не отримував бо такого рішення не приймалося на сьогодні взагалі, була Ухвала про повернення скарги з підстав відсутності заяви про поновлення строків оскарження, ця процесуальна дія нами виконана справа вже направлена на розгляд і говорити про перемогу саме в цьому спорі жодній з сторін зарано. Що ж до перемоги в місцевому суді відмічу, що виступаючі скромно промовчали, що на суди їздили в супроводі численних захисників, залучали пресу, наголошували на підтримці їх позиції ледь не Урядом. Особисто я це розцінюю, як спробу тиску під час прийняття рішень і на підтвердження своєї позиції відмічу, що інші справи, без такого тиску на суд задовольнялися усіма рівнями судів.

В цілому Левченко дозволив собі зробити висновок про відсутність правових підстав у водоканалу здійснювати нарахування, це теж не відповідає дійсності і на це є реальні докази.

Стосовно штрафів, які вкладаються в тарифи то це взагалі марення, а ні діючий порядок формування тарифів, а ні попередні ніколи, наголошую ніколи не передбачали можливості покладення штрафів в структуру тарифу. Ви це можете перевірити на сайті нашого підприємства lubny-vodokanal.org.ua де розміщена структура тарифів, і переконатись у тому, що вам сказали не правду. Не правда і те що за заявою Левченка нацкомісією було оштрафоване підприємство.

Статтею 302 ЦК України встановлено, що особа, яка поширює інформацію, зобов'язана переконатися в її достовірності. Нажаль «переможець усіх судів» Левченко цього не знає і дотримується позиції, що все сказане ним правда.

Що ж залишається приєднатися до слів виступаючого: шановні лубенці думайте самі…а ще краще - перевіряйте документи.

 

Ще цікавішим був виступ пана Ступко, або як мені здається підприємця Ступки, який теж розповів широкому загалу про виграні ним суди на які він навіть не їздив, але начебто виграв.

Оскільки я не можу поширювати персональні дані цього бізнесмена то лише зазначу, що Постанова Харківського апеляційного господарського суду від 14.07.15 року № 917/336/15, відповідно до ЗУ «Про доступ до судових рішень» розміщена в Єдиному державному реєстрі, в цій постанові вимоги водоканалу до підприємця задоволені, а рішення Полтавського суду – скасоване. З цією ж Постановою ви можете ознайомитись і на сайті нашого підприємства. До речі Постанова в Харкові виносилась без участі представника водоканалу – тобто, як казав виступаючий, ми теж не їздили, але виграли.

Отож відмічу, що і другим виступаючим було сказано не правду.

Не правдою є і те, що сплачуючи за каналізацію усі споживачі вже сплачують за видалення дощових і талих вод, з цього приводу місцеві депутати неодноразово зверталися до Нацкомпослуг, міліції і їм було доведено, що це теж не правда. Їм це відомо, але напередодні виборів потрібно про щось говорити, когось звинувачувати.

Зараз відділ виконавчої служби здійснює примусове стягнення з підприємця понесених водоканалом судових витрат, якщо не буде відшкодування буде накладено арешт на рахунки. То чи не з цих причин з’являються такі виступаючі, що закликають до змін у владі сподіваючись що нові чиновники дадуть команду забути про відшкодування?

Виступаючі бізнесмени також промовчали, що з 2015 року сплачують за каналізацію та за воду за тарифами, як для населення, але чи відчули це лубенці, чи хоч один з бізнесменів, хоч одне підприємство зменшило свої ціни. Ні, а повинно було б у випадку, якщо вода входить до складу продукції. Наприклад в хлібі частка води становить близько 40% від ваги, тариф для бізнесу Нацкомісія знизила в два рази в порівнянні з попереднім чи став хліб дешевшим? Ні.

Затверджений в 2015 році тариф на каналізацію для усіх категорій споживачів також був зменшений Києвом на 6 копійок на кожному кубічному метрі бо саме ця різниця повинна була отримана водоканалом з бізнесу, як плата за дощові та талі води.

Абсолютно аналогічна ситуація склалася і в іншій справі з іншим бізнесменом, який в супроводі адвоката Гусаренко, пана Левченка їздив в Полтаву і доказував незаконність дій водоканалу. І теж заявляли про перемоги, але відповідно до постанови Харківського апеляційного господарського суду від 07.07.15 року № справи 917/164/15 рішення полтавське скасоване, а прийняте нове – в якому дії водоканалу визнані законними. І теж відкрите примусове стягнення судових витрат, і впевнений, що борги стягнуть, якщо не буде іншої політичної волі, іншої, бажаної виступаючими влади, яка дозволить їм не виконувати судові рішення не на їх користь.

Пан Ступка рахує віртуальні гроші водоканалу, робить висновки про корупцію не володіючи взагалі будь-якими даними, нерозумно свідчить про 18 тисяч зарплати у директора водоканалу, про обов’язок водоканалу купувати і ставити лічильники… Тут зупинюсь.

Шановні споживачі – вас дурять. Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630 затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення і в. п.9 цієї постанови зазначено: «У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією за рахунок коштів споживача». Не читав виступаючий Постанови Уряду, але усім розказав, що водоканал не правий.

Така ж ціна і заяві про 18 тисяч зарплати у керівника водоканалу, по-перше зарплата керівників комунальних служб встановлюється контрактом з міським головою, невже у директора водоканалу зарплата більша ніж у міського голови. Ні. Звісно не мінімальна, але не 18 не 10 і не 6. І не буде 18 бо зарплата подається на затвердження до Нацкомісії. Зрозуміло, що пан Ступко буде говорити та то я не про місячну казав зарплату, а про річну чи пів-річну, але хотілось би прохати перш ніж говорите – перевіряйте, або хоч говоріть, що вам так здається.

Про корупцію. Не має, не допускали, не виявляли і не засуджували. Якщо Ступці відомо щось – звертайтесь і не покривайте. Або ж не стверджуйте.

Можу пояснити причини які можуть пояснювати таку поведінку виступаючого.

Обстеженням водопровідних та каналізаційних мереж об’єктів розташованих на площі Ярмарковій було встановлено, що інженерні мережі систем водовідведення «Будинок меблів» (власник ФОП Ступка А.Г. ) розміщені з грубим порушенням проектної документації, а саме: каналізаційний колектор прокладений в безпосередній близькості до водопровідних колодязів та систем водопостачання. Через допущені порушення навесні 2015 року стоками з «Будинку меблів» було затоплено водопровідні колодязі на площі Ярмарковій.

Вказані порушення вчинені на стадії будівництва та введення в експлуатацію нежитлового приміщення спричинили додаткові витрати КП «Лубни-водоканал» на відкачування стоків, дезінфекцію колодязів та водопровідної мережі, створили реальну загрозу виникнення надзвичайної санітарно-епідеміологічної ситуації на території міста.

Припиняли водопостачання, дезінфекцію проводили і написали скаргу до міської ради і до державної архітектурно-будівельної інспекції з вимогою зобов’язати прокласти мережі на нормативній відстані від водогону. Чи не тому з’являються такі виступи проти влади і водоканалу? Будете на Ярмарковій площі спостерігайте як і коли Ступка почне перекладати свою каналізацію від водогону і чи почне взагалі.

Про роздуми Ступки про долю якогось гаража, на якійсь сесії, пояснити пов’язаність з водоканалом не можу. Хоч і розповідав він це під табличкою «водоканальне свавілля» але то щось з іншого, наболілого.

 

Отже, на думку адміністрації, виступ на телебаченні бізнесменів не ставив собі за ціль висвітити усі аспекти нарахувань, але показати, як бідних бізнесменів обмежують у їх правах водоканал і влада, про суди ж згадували тільки в тих моментах де отримували перевагу.

Єдине з чим ми категорично погоджуємось з Ступкою так це з необхідністю боротися з корупцією і сильними цього світу. І водоканал дійсно в цьому зробив багато – вперше за десятки років нині існуючий водоканал розпочав системно контролювати якість стоків, на сотні тисяч оштрафовані були підприємства, які скидали стоки в каналізаційну мережу з перевищенням забруднюючих речовин, виявлені та притягнуті до відповідальності і бізнесмени і споживачі, які споживали воду поза лічильниками. Проводиться робота з боржниками не залежно від їх статусу, примусове стягнення заборгованості. Кому це сподобається?

На відміну від виступаючих в нас є реальні докази зазначеного і є результат – така позиція забезпечила те, що вперше за значний період підприємство не сплачує штрафів за забруднення річки Сули.

В 2013 році виконано 469 коротких періодичних хімічних аналізів, 22 короткі хімічні аналізи, 504 бактеріологічні аналізи, 39 аналізів виконано паралельно з органами санітарного контролю, в 2014 році виконано понад 900 аналізів. В 2015 році теж динаміка до зростання.

Своєчасне виявлення та притягнення до майнової відповідальності забруднювачів дозволило в рази збільшити обсяги коштів, що перераховуються підприємством до місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища, так в 2013 році КП «Лубни-водоканал» було стягнено з порушників в бюджет міста 36,8 тис.грн., в 2014 році 56,8 тис. грн. (для порівняння в 2010 році – було 10 тис грн.). Загальні ж суми стягнених коштів були в п’ять раз більшими. Зрозуміло, що бізнес важко це сприймає. Але оскільки вимагає боротьби з корупцією то роботу в цьому напрямку потрібно продовжувати, адже приховування порушення теж корупція.

І на останок про виступ адвоката, екс помічника-консультанта народного депутата України Володимира Пилипенка пані Олени Гусаренко. В минулих періодах колектив підприємства спостерігав, як депутат будував майже половину виступів на боротьбі з водоканалом, але який не надавав відповіді на численні звернення до нього чому не виконується вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1995 року № 947 де чітко зазначено - Ремонт, обслуговування та повірка приладів обліку під час експлуатації виконуються за рахунок власника житлового фонду.

Не отримало підприємство і від Пилипенка допомоги у відшкодуванні різниці в тарифах на електроенергію, лубенці переважно не знають що вже кілька років для підприємств піднімається вартість електроенергії ледь не щомісячно, електроенергія зростає і щоб не збільшувати щомісячно тарифи для споживачів повинно бути виконане заобовязання про відшкодування зростання за рахунок державного бюджету. На сьогодні підприємство починаючи з 2010 року не відшкодовано понад 14 млн.грн. Щоб пояснити багато це чи мало скажу, що це річний обсяг надання послуг населенню міста, а в цінах минулих років – ще більше. І не про свавілля водоканалу потрібно було говорити, а про підтримку звернень з вимогою до держави відшкодувати різницю в тарифах, можливо аби отримали ці 14 мільйонів то й тарифів би не піднімали. Але пані адвокат шукає голку в копиці сіна, а в свого довірителя питання підтримки міста не вирішувала. Знову ж таки скоро вибори і пані Гусаренко йде в депутати, зрозуміло потрібна реклама і підтримка.

І тому можна говорити про не виконання водоканалом вимог ліцензійних умов щодо облаштування засобами обліку каналізаційних мереж, про необхідність виготовлення нових проектів на водогони збудованих на початку 19 століття, і які царським урядом не були передані Україні та інших зауважень контролерів. Єдине питання до доповідача, за який рахунок? Ви ж зазначаєте, що в структурі тарифів цього немає. Не потрібно шукати ворогів у водоканалі, весь колектив зацікавлений в тому щоб послуги надавалися мешканцям якісні та безперервно, але системи мереж потрібно вже не ремонтувати, а замінювати. Це обов’язок не водоканалу, а громади, шукати ж ворогів у громаді, або звинувачувати водоканал за те, що не виконуються капітальні ремонти не можливо. Бо це обов’язок громади – утримувати своє майно. Спочатку потрібно шукати відповідь чи може собі громада дозволити заміну центральних водогонів в умовах війни та кризи, з свого боку колектив водоканалу працює над зменшення втрат, витрат електроенергії, і на сьогодні енергоефективність підприємства в порівнянні з 2010 роком зросла майже втричі. Не потрібно порівнювати тарифи Кременчука, Комсомольська – де воду п’ють з Дніпра та передавати свої поради під час виборчих перегонів через екрани телевізорів не зрозумілою мовою і з посиланням на те, що вас не чують. Пані адвокат, як правозахисник могла і думаю вміла звернутись з позовом до виконкому чи до водоканалу про спонукання до вчинення якихось дій, прийняття певних місцевих рішень, але ж не скористалася і думаю не через те що не хотіла, бо не могла довести законність своїх пропозицій, бо можливо стала на захист приватних інтересів. До речі підприємство де працює пані Гусаренко уклало договір на водовідведення в тому числі й дощових вод, і в минулих періодах відмовлялося сплачувати за послуги водовідведення, змусили підприємство судитися і боржник справу програв, цю справу теж можна знайти в інтернеті, або на сайті підприємства це справа № 917/1807/14.

Тож маємо ситуацію, що окремі люди звертаються з закликами про відмову від якихось вчинків чи про вчинення якихось дій знаючи, що справа не зовсім така, як підносять загалу, але питання це потрібно було підняти саме перед виборами – бо за правду.

На завершення хочу запевнити що і адміністрація і трудовий колектив водоканалу теж не проти правди ми просто не хочемо щоб за рахунок якихось маніпуляцій підприємство довели до банкрутства і передали в приватні руки. Загалом підприємство завжди відкрите до спілкування, а тому звертаємось до соціально активних людей, засобів масової інформації, аби не змушувати нас спростовувати поширену недостовірну інформацію ми пропонуємо спілкуватися безпосередньо. Порушуйте питання які вас цікавлять не через екран телевізора, а під час зустрічей, обговорень, а якщо і в ефірі то дайте слово вашому опоненту і таким чином зникне необхідність судових тяганин і буде більше часу на вирішення загальноміських завдань. Вважаємо, що надання комунальних послуг завжди повинне бути за межами політичних інтересів.

Дякую за увагу і порозуміння.

 

Від імені підприємства                                                                                             Куліченко М.М.

 

Розробка сайту та співпраця lubny.poltava.ua

Top
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #c6c688 #da2542 #29783d