Головна   Контакти   Послуги     Офіційна інформація     Коментарі   Кабінет споживача  

Комерційний облік

   На виконання закону України « Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» , згідно «Порядку інформування оператором зовнініх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2018 року № 444 Комунальне підприємство «Лубни-водоканал» Лубенської міськоїради Лубенського району Полтавської області, повідомляє своїх споживачів послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення про намір встановити вузол комерційного обліку води за наступними адресами :

Прикордонників, 60б

Прикордонників, 62б

Прикордонників, 60

Проспект Володимирський, 61

Проспект Володимирський, 63

Проспект Володимирський, 65

Проспект Володимирський, 135

Проспект Володимирський, 27/49

Василя Стуса, 4

Василя Стуса, 7

Василя Стуса, 9

Вартість обладнання вузла комерційного обліку фінансується міським бюджетом, згідно рішення Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області.

Орієнтовна вартість обладнання вузлів комерційного обліку –

діаметром 50 мм - 36 137,58 грн

діаметром 65 мм – 39 764,16 грн

Відповідь на повідомлення (згідно вище зазначеного порядку) просимо надавати КП «Лубни-водоканал» за такими реквізитами:

 

Комунальне підприємство «Лубни-водоканал»

Лубенської міської ради Лубенського району

Полтавської області

Вул. Авіаторська, 52, 37500, м. Лубни,

ЄДРПОУ 36770447, МФО 305299

р/р 943052990000026009011205586

в Полтавському ГРУ АТ КБ «Приватбанк»

тел. 6-22-80; 066-016-94-44

ел.пошта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

веб-сайт: www.lubny-vodokanal.org.ua

 

 

Щодо встановлення вузлів комерційного обліку води на будівлях Комунальне підприємство«Лубни-водоканал» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області повідомляє наступне.

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»    (далі- Закон) визначає засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

П.4 ст.1 Закону визначено, що вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

П.6 ст.1 Закону визначено, що вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

П.10 ст.1 Закону визначено, що обслуговування вузлів обліку - огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку.

Ст. 3 Закону затверджено наступне

п.1. Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

п.2. Забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг відповідно до вимог цього Закону.

Місце встановлення вузла комерційного обліку визначається відповідно до будівельних норм і правил.

п.3. Оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол та вартість такого встановлення. Порядок такого інформування визначається Кабінетом Міністрів України.

Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання такого повідомлення має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку.

У разі якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення власник (співвласники) не надав згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах або не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дати повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.

 

У разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди для встановлення вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, встановлений цією статтею, не змінюється.

 

п.6. Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку води включаються до складу тарифів на відповідні комунальні послуги, крім випадків, якщо такі вузли комерційного обліку були встановлені власником (співвласниками) будівлі або були наявні при введенні в експлуатацію завершених будівництвом нових житлових і нежитлових будівель, реконструйованих, капітально відремонтованих житлових і нежитлових будівель, що приєднані (приєднуються) до зовнішніх інженерних мереж. У такому разі джерелом фінансування заходів із встановлення вузлів комерційного обліку води та теплової енергії є інвестиційна програма виконавця відповідної комунальної послуги.

 

п.8. Органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку.

 

Оснащення будівель вузлами комерційного обліку може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, а також з інших джерел, не заборонених законом.

 

п.13. З дати взяття на абонентський облік оператором зовнішніх інженерних мереж вузла комерційного обліку, наявного при введенні в експлуатацію завершених будівництвом нових житлових і нежитлових будівель, реконструйованих, капітально відремонтованих житлових і нежитлових будівель, що приєднані до зовнішніх інженерних мереж, або вузла комерційного обліку, встановленого власником будівлі, відповідні власники (співвласники) оплачують вартість відповідної комунальної послуги за тарифом, що не враховує витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку.

 

Органи, уповноважені встановлювати тарифи, при прийнятті рішення про встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги повинні забезпечити встановлення одночасно тарифів, що враховують витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, і тарифів, що не враховують витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку і застосовуються у випадках, зазначених у абзаці першому цієї частини.

 

Ст. 6 Закону  роз’яснено порядок обслуговування, заміни та абонентського обліку вузлів обліку, а саме:

 

п.1. Обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону, якщо інше не передбачено договорами про надання комунальних послуг, укладеними відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" , з урахуванням вимог Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

 

Оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані формувати і підтримувати в наявності обмінний фонд вузлів комерційного обліку.

 

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги плати за абонентське обслуговування - за умови укладення індивідуальних договорів або індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг та з урахуванням особливостей, визначених цим Законом і Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

 

Окрім того, ст.17 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» роз’яснено наступне:

 

п.1. Комерційний облік комунальних послуг з централізованого водопостачання здійснюється вузлами обліку відповідних комунальних послуг, що забезпечують загальний облік їх споживання в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом, згідно з показаннями його засобів вимірювальної техніки.

 

Розподіл обсягів спожитих у будівлі послуг з постачання гарячої та холодної води між споживачами здійснюється відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

Витрати, пов’язані з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води відшкодовуються:

шляхом сплати споживачами комунальних послуг виконавцю комунальної послуги плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України, - у разі укладення індивідуальних договорів або індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем;

за рахунок співвласників багатоквартирного будинку - у разі укладення колективного договору про надання комунальних послуг, договорів про надання комунальних послуг з колективним споживачем або у разі прийняття співвласниками відповідного рішення про обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Порядок та умови обслуговування та заміни вузла комерційного обліку визначаються правилами і типовими договорами про надання відповідних комунальних послуг.

п.3. Обсяг наданих споживачу послуг з централізованого водовідведення визначається на рівні обсягів спожитих ним послуг з централізованого водопостачання та постачання гарячої води, крім випадків, встановлених законодавством.

 

Шановні споживачі

         Відповідно до наказу від 09.08.2018 № 206 «Про затвердження Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку» та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, власник (співвласники) будівлі, з дня отримання повідомлення про таке оснащення, протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) рішення про:

– згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

– намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;

– намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Згідно з п. 10 наказу від 09.08.2018 № 206, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  п. 3 ст. 3 Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” у разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення оператора зовнішніх інженерних мереж про намір встановити вузол комерційного обліку власник (співвласники) будівлі не повідомив(ли) оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку, а також у разі, якщо власник (співвласники) повідомив(ли) про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку, але не зробив(ли) цього протягом чотирьох місяців з дня отримання повідомлення оператора зовнішніх інженерних мереж про намір встановити вузол комерційного обліку, оснащення будівлі вузлом комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.

Відповідь на повідомлення просимо надавати  оператору зовнішніх інженерних мереж КП “Лубни-водоканал” Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області за такою адресою: 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Авіаторська, 52, ел. пошта: ел.пошта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.">Iubny-vodokanaI@ukr.net.

Телефони для довідок: 6-22-80; 066-016-94-44; 098-531-75-05

            Також повідомляємо Вам, що розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку буде проводиться між усіма споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного (квартирних) обліку (ст.10 ч.1 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»).

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

Методику затверджено у відповідності до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає, що мешканці будинку як власники цілісного майнового комплексу мають сплатити за весь об’єм води, яку спожив їхній будинок.

Серед основних принципів, що застосовує Методика, - принцип визначення та розподілу небалансу - різниці між обсягом холодної води виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників:

– для будинків, де усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.

– для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

КП «Лубни-водоканал» рекомендує усім споживачам квартири яких не оснащені лічильниками,  встановлювати індивідуальні прилади обліку (вузли розподільного обліку води) та сплачувати лише за фактично спожиті послуги водопостачання у ваших оселях. Це дасть можливість не тільки об'єктивно  здійснити розподіл використаних вами послуг, а й допоможе зекономити ваш сімейний бюджет.

 

Окрім того, обов’язковою вимогою залишається повірка квартирних лічильників.

Важливо!

Відповідно Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці, а споживачі зобов’язані своєчасно подавати лічильники на періодичну повірку.

Відтак, засоби обліку води, які не пройшли періодичної повірки не можуть вважатися як такі, що відповідають встановленим вимогам, та не допускаються до експлуатації.

Проводити розрахунки за отримані послуги згідно з показаннями лічильників води, у разі коли хоча б один з приладів обліку води не пройшов періодичної повірки, не має правових підстав.

Постановою № 412 від 5 квітня 2022 року Кабінету Міністрів України визначено, що результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту лічильників, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.

Тому, звертаємо увагу на те що вище вказана постанова стосується лічильників строк повірки яких закінчився з 24 лютого 2022 року та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України.

Отже, лічильники строк чинності сертифікатів яких закінчився до 24 лютого 2022 року – мають бути повірені в загальному порядку.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка сайту та співпраця lubny.poltava.ua

Top
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #c6c688 #da2542 #29783d